WIELKIE ZAKUPY LESS WASTE I RAJ NA KOŃCU ŚWIATA, CZYLI TYGODNIK [5/52]

Sobota na rajskiej wyspie

W sobotę zrobiliśmy sobie z K. wolne i wyprawiliśmy się ze znajomymi na wycieczkę – popłynęliśmy na piękną wyspę nieopodal Cancun – Isla Mujeres. Isla Mujeres oznacza Wyspę Kobiet. Nazwa prawdopodobnie stąd, że dawniej było to miejsce kultu majańskiej bogini płodności, ciąży i porodu.

Aśka Rzeźnik w Meksyku

Nie jesteśmy maniakami zwiedzania, nie lubimy słuchać nudnych wykładów o historii danego miejsca i podziwiać każdej cegiełki… Dlatego na Isla Mujeres po prostu najpierw pojechaliśmy na – jak to określam – koniec świata, do jakiegoś niby parku, który okazał się niewiarygodnie pięknym miejscem. Widoki zapierały dech w piersiach! No tylko spójrzcie! I od razu mówię, że te zdjęcie nie były w żaden sposób obrabiane – ta woda po prostu miała tak cudowny, głęboko turkusowy kolor.

Isla Mujeres - Wyspa Kobiet

Isla Mujeres - piękne widoki

Isla Mujeres - Wyspa Kobiet

Jak już schodziliśmy ten cały park (na zdjęciu może nie wygląda na za duży, ale co kawałek były schody na dół, więc trochę się nachodziliśmy jednak), to pojechaliśmy pobyczyć się jeszcze trochę na plaży… A potem już był czas się zbierać. Ale zobaczcie, jakie cudowne niebo mogliśmy podziwiać na promie! To oczywiście również są zdjęcia bez żadnego filtra. Tu po prostu jest tak pięknie…

zachód słońca nad Cancun

Kliknij poniżej na 5, aby przejść do kolejnej strony wpisu.