CYTATY O WEG(ETARI)ANIZMIE, KTÓRE DAJĄ DO MYŚLENIA

10 dających do myślenia cytatów o zwierzętach i weganizmie. Sprawdź!

Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale obojętność, która stanowi kwintesencję nieludzkości.

– George Bernard Shaw

*

dlaczego weganie nie piją mleka?

*

Mój stosunek do weganizmu uległ zmianie, kiedy dowiedziałem się, że cielaki, które hoduje się na białą cielęcinę, są produktem ubocznym przemysłu mlecznego, i że w gruncie rzeczy, to kawałek cielęciny znajduje się w każdej szklance tego, co dla mnie kiedyś było niewinnym białym płynem – mlekiem.

– Rynn Berry („The Vegan Sourcebook”)

*

Eksploatacja i mordowanie zwierząt stanowią precedens dla masowego mordowania ludzi, czynią to bardziej prawdopodobnym, ucząc nas blokowania empatii, współczucia i szacunku dla tych, którzy są inni.

– Charles Patterson

*

dlaczego weganizm

*

Oświęcim zaczyna się wtedy, gdy ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to są tylko zwierzęta.

– Theodor Adorno

**

Włóż do kołyski z dzieckiem jabłko i królika. Jeśli ono zje królika i będzie bawić się jabłkiem, kupię ci nowy samochód.

– Harvey Diamond

*

weganizm cytaty

*

Nas nic nie ruszy, ani koloru kwiatów odcień ciała, ani przekonywujący harmonijny głos, ani zwyczaj utrzymywania czystości, ani niezwykła inteligencja tych nieszczęsnych istot. Nie, za odrobinę mięsa pozbawiamy ich światła słonecznego, okresu życia, do którego mają prawo, rodząc się i istniejąc.

– Plutarch

*

Człowiek może zdrowo żyć nie zabijając zwierząt dla pożywienia. Dlatego też, jeżeli zjada mięso, uczestniczy w odbieraniu zwierzętom życia tylko po to aby zaspokoić swój apetyt. Działanie takie jest więc niemoralne.

– Lew Tołstoj

*

Pod względem intelektualnym ludzie i zwierzęta mogą się różnić, ale jest oczywiste, że zwierzęta mają bogate życie emocjonalne, czują radość i ból. Bardzo prosto ludziom zapomnieć o prostej zależności pomiędzy hamburgerem a krową, z której on pochodzi.

– Moby

*

Gdyby ludzie poświęcili więcej uwagi życiu świń, krów, przyjrzeli się kurczakom lub indykom, odkryliby, że są to takie same zwierzaki jak nasze psy i koty. Ludzie nie myślą o nich w ten sposób, bo znajdują je na swoich talerzach. Dlaczego one są jedzeniem, gdy inne zwierzeta są pupilami. Nigdy bym nie zjadła swoich psów.

– Alicia Silverstone

*

Często się mówi, że ludzie zawsze zjadali zwierzęta, tak jakby miało to być usprawiedliwieniem dla kontynuowania tego zwyczaju. Zgodnie z tą logiką, nie powinniśmy powstrzymywać ludzi przed mordowaniem innych istot ludzkich, ponieważ także i to robią od najdawniejszych czasów.

– Isaac Bashevis Singer

*

vader i weganizm

Pst, sprawdź też:

*

Podobało się? W takim razie polub mnie na fejsbuku i zaobserwuj na bloglovin, aby nie przegapić kolejnych wpisów!