KSIĄŻKI, KTÓRE PRZEKONAJĄ TWOICH BLISKICH DO ZDROWEGO ODŻYWIANIA

3 książki idealne na prezent

książki wegańskie na prezent

Jak nie umrzeć przedwcześnie, M. Greger, G. Stone

W telegraficznym skrócie mogę powiedzieć, że jest to książka o zdrowym odżywianiu, o tym, jak jeść, co jeść, w jakich ilościach, czego unikać lub w ogóle nie jeść, aby… no właśnie, nie umrzeć przedwcześnie. Zwłaszcza z jednego z 15 najczęstszych powodów śmierci.

  • I część książki – szczegółowe omówienie 15 najczęstszych powodów śmierci + badania pokazujące, jakie elementy stylu życia się do takiej śmierci przyczyniają, a jakie są świetną profilaktyką
  • II część książki – omówienie poszczególnych grup produktów, które warto włączyć do swojej diety, i wskazanie w jakiej ilości i formie.

jak nie umrzeć przedwcześnie, opinie

Warto wiedzieć, że dr Greger nie forsuje diety 100% roślinnej, uważając, że wcale nie trzeba jeść 100% roślinnie, by żyć zdrowo. Zachęca jednak do mocnego ograniczenia produktów odzwierzęcych. A wiadomo przecież, że łatwiej kogoś zachęcić do ograniczenia niż do całkowitej rezygnacji (ludzie wpadają w popłoch na  myśl o tym, że mieliby z czegoś zrezygnować NA ZAWSZE).

Więcej o tej książce pisałam we wpisie Czy dieta wegańska (roślinna) jest zdrowa?

Oprawa miękka / 560 stron / kupisz np. w Empiku za 43,99 zł, a w księgarniach Matras za 31,74 zł


 

Smart shopping. Kupuj świadomie! Żyj zdrowiej!, Doktor Ania

Jak pisze doktor Ania – “to nie jest książka o zdrowym odżywianiu”. To jest raczej książka o tym, co zmienić u podstaw, aby żyć zdrowiej i dzięki temu lepiej. Co to znaczy u podstaw? Na zakupach! W książce mamy omówione chyba wszystkie grupy produktów, jakie znajdziemy w sklepach, ze wskazaniem, na co przy których zwracać uwagę, czego unikać, czego szukać. Są przykłady składów produktów z jasnym komunikatem – to dobre, a to złe, bo zawiera taki i taki składnik.

To jest rewelacyjna książka dla osób, które uważają, że na zdrowe odżywianie to trzeba mieć czas i pieniądze. Doktor Ania pokazuje, że to nieprawda – zdrowe żarcie nie musi być drogie i wcale nie musi być czasochłonne. Dla opornych na końcu książki są listy zakupów z konkretnymi produktami, które warto mieć zawsze w zanadrzu, które są przeważnie tanie, i z których można szybko wymodzić coś smacznego i pożywnego.

Smart Shopping - opinie

Ta pozycja na pewno łatwiej i szybciej wejdzie niż grube tomiszcze Jak nie umrzeć przedwcześnie, ale warto wiedzieć, że tutaj również nie znajdziemy peanów pochwalnych na temat diety 100% roślinnej. Jeśli jednak zależy Ci, by twoi bliscy ograniczyli produkty odzwierzęce i po prostu zdrowiej jedli, to to jest idealna pozycja na prezent!

Oprawa średniotwarda / 240 stron / kupisz np. w Empiku za 34,99 zł albo w księgarniach Matras za 28,51 zł


 

SMART VEGAN Wykorzystaj swój spryt w kuchni roślinnej

  • “Można napisać książkę, która motywuje do zmian bez mentorskiej gadki?
    MOŻNA!”
  • “Smart Vegan, książka autorstwa Aśki Rzeźnik mogłaby zostać uznana na „Biblię początkujących wegan”. Na „Jadłonomię”, „Nowoczesne odżywiania”, „Rawtil4” przyjdzie jeszcze czas… Zacznij od podstaw!”
  • “Przepisy są tak banalne, że to aż niezwykłe. Dosłownie, naliczyłam co najmniej kilka, gdzie wszystkie składniki mam w domu i nie muszę nawet do spożywczaka iść.”
  • “Co najważniejsze potrawy przygotujesz szybko-do 30 minut, co jest bardzo ważne. “
  • “Męcza mnie przepisy, gdzie muszę ‘latać’ za składnikami po mieście i tak w końcu poddaję się, bo nie ma danego składnika, który jest kluczowy i nie wyjdzie to, co sobie założyżam, albo tez modyfikacja. W SMART VEGAN tego na pewno nie znajdę!”

To są opinie moich czytelników (wyrywki ze strony książki na portalu LubimyCzytac). Wstawiłam je jako pierwsze, bo nie chcę pisać peanów pochwalnych na cześć własnej książki. Moja babcia mówiła “Ty się nie chwal, niech inni Cię chwalą” :)

SMART VEGAN, opinie

A ode mnie kilka słów obiektywnego opisu:

SMART VEGAN to takie 2w1 – poradnik o tym, jak krok po kroku bez spiny przejść na dietę roślinną lub ograniczyć produkty odzwierzęce, i książka kucharska pokazują przede wszystkim szybkie i proste przepisy bez dziwnych, egzotycznych, trudno dostępnych składników. W książce nie przekonuję do weganizmu, nie ma tam żadnej fanatycznej gadki, a jest za to sporo luzu i pokazanie, że weganin też człowiek i wcale trawą i kamieniami nie żyje :)

To jest pozycja idealna dla osób, którym chcecie pokazać, jaki fajny jest weganizm, ale też dla tych, którzy często was goszczą (rodzice, dziadkowie, przyjaciele), i zawsze mają problem, co wam przygotować do jedzenia.

Obszerniejszy opis znajdziesz TUTAJ.

oprawa twarda / 256 stron / lista punktów stacjonarnych sprzedających SMART VEGAN znajduje się TUTAJ, możesz również wybrać kupon podarunkowy na ebooka SMART VEGAN

[Więcej propozycji na kolejnej stronie (kliknij niżej 3)]