KSIĄŻKI, KTÓRE PRZEKONAJĄ TWOICH BLISKICH DO ZDROWEGO ODŻYWIANIA

Jakie książki podarować bliskim na prezent, by przekonać ich do zdrowego odżywiania i ograniczenia produktów odzwierzęcych (a potem może nawet do diety roślinnej :)?

Jaki prezent dla bliskich na święta? Odpowiedź na to pytanie bywa problemem, kiedy jeszcze nie jesteś weganinem czy weganką albo osobą, która po prostu ogranicza produkty odzwierzęce dla zdrowia… Ale kiedy zaczynasz zdrowo jeść albo przechodzisz na dietę roślinną i chcesz wszystkich przekonać do swojego stylu życia, to wtedy dopiero pytanie „co na prezent?” zaczyna spędzać sen z powiek!

Nic się nie martw, dziś postaram się co nieco Ci podpowiedzieć.

Tylko najpierw coś sobie wyjaśnijmy – od razu zapomnij o prezentach, które PRZEKONAJĄ twoich bliskich do twojego sposobu patrzenia na świat. Nie ma takiej opcji… Po prostu każdy ma swój światopogląd i patrzy na życie przez określone filtry, i żaden prezent magicznie nie sprawi, że ta osoba nagle to wszystko porzuci. Jednak możesz wybrać taki prezent, który:

  • pokaże tej osobie, że nie taki diabeł straszny – na przykład, że ten weganizm to wcale nie tylko trawa i kamienie, ale mnóstwo pysznego żarcia! Czasem o dziwacznych nazwach, czasem o dziwacznych składnikach, ale jednak w dużej mierze mocno przypominającego kuchnię tradycyjną – polską czy zagraniczną.
  • zainspiruje tę osobę do refleksji – na przykład takiej, że hej, życie mamy tylko jedno, więc może warto lepiej wybierać to, co jesz, aby to jedno życie nie było krótkie i przeżyte w boleściach i na kupie leków. Albo takiej że to że ciągle cię boli głowi, ciągle łapiesz przeziębienia i łupie cię w kościach nie bierze się z genów, ale ze stylu życia, i że można to zmienić.

książki na prezent

Proponuję Ci 3 książki, które świetnie spełnią tutaj swoją rolę.

Pst, to nie są książki tylko na prezent dla bliskich, dla Ciebie też :) Jeśli któraś przypadła Ci do gustu, a Twoja rodzinka się zastanawia, co Ci podarować, napisz list do Świętego Mikołaja z linkiem do tego wpisu ;)

[Aby przejść do listy książek-prezentów, przejdź na drugą stronę (kliknij niżej 2)]