Jak Zorganizować Wyjazd do Stanów? Wiza, Koszty, Rozrywki i Moje Wrażenia

Parki Universala w Orlando

Początkowo myśleliśmy o DisneyWorldzie, ale jak zobaczyłam, że w Orlando jest park Universala, który odpowiada m.in. za filmy o Minionkach i serię o Harrym Potterze, to od razu zapadła decyzja.

Universal ma 3 parki obok siebie:

 • Universal Orlando Resort

 • Island of Adventures

 • Volcano Bay (park wodny)

Universal Park Orlando

My wybraliśmy 2 pierwsze parki, pomiędzy którymi mogliśmy swobodnie w ciągu dnia przechodzić lub przejeżdżać Hogwart Expressem.


Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Aśka Rzeźnik (@askarzeznik)

W parkach poza klasycznymi rozrywkami typu rollercoastery czy karuzele, mamy też różne show i  parady, są bohaterowie różnych bajek, z którymi można zrobić sobie zdjęcie…


Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Aśka Rzeźnik (@askarzeznik)

…a do tego same parki wyglądają po prostu niesamowicie. Jakbyśmy się przenieśli do filmu!

Orlando

W każdym parku są różne strefy urządzone w danym stylu czy stylizowane na dany film – mamy np. Hollywood, Ulicę Pokątną (Harry Potter), Jurrasic Park czy Nowy Jork…

Zresztą zobaczcie sobie sami na poniższych dwóch mapkach parków.

Universal Park Mapka PDF

Island of Adventure Mapka PDF

Te 2 parki schodziliśmy i prawie wszystkie rozrywki zaliczyliśmy w 4 dni. Przy czym były to niemal 4 całe dni spędzone w parku – przychodziliśmy ok. 12, najpóźniej o 14, a zostawaliśmy do 20 czy do zamknięcia o 21.

Dziennie robiliśmy ok. 15 km. Piąty, czyli ostatni dzień, już sobie odpuściliśmy, bo po prostu mieliśmy już dość.

hogwart w Orlando

Najlepsze rozrywki w obu parkach:

 • rollercoaster Hulk (Island of Adventures)

 • wirtualny rollercoaster Harry Potter and the Forbidden Journey™  (Island of Adventures)

 • wirtualny rollercoaster u Simpsonów (Universal Orlando Resort)

 • wodna przejażdżka Dudley Do-Right’s Ripsaw Falls (Island of Adventures)

Universal Orlando Park

Minionki istnieją! Zdjęcie z Minionkiem

Co nam się nie podobało?

Straszne tłumy ludzi, więc nawet z Express Passem nieraz musieliśmy czekać i 20-30 minut (ale bez niego to w ogóle moim zdaniem nie ma sensu się wybierać do tych parków, bo regularne kolejki są baaardzo długie).

Fear Factor na żywo, gdzie jednym z zadań dla uczestników było rzucanie ośmiornicami do celu (nie wiem, czy były żywe, ale mam ogromną nadzieję, że nie, bo jak widziałam, jak uderzeją o ziemię, to serce mi się krajało).

Brak sensownego jedzenia w parkach – restauracji czy budek z żarciem było multum, ale wszystko to albo marnej jakości słodycze (odgrzewane churros np.) albo śmieciowe jedzenie, zwykłe fast foody. Z wegańskim jedzeniem bieda.

Rozrywki, które okazały się pomyłką i stratą czasu:

 • Fast & Furious

 • Posejdon

 • rollercoaster Hollywood – wyglądał ekstra, ale nie było jak skupić się na adrenalinie, bo głową tak szarpało, że jedyne na czym się człowiek skupiał to przyciskanie karku i głowy do oparcia, tak że zeszliśmy z tego z przokrutymnym bólem głowy

 • Faceci w Czerni

 

Parki Universala – czy warto? Czy polecamy?

Szczerze mówiąc, jeśli mieszkacie w Polsce i zarabiacie w złotówkach, to myślę, że są lepsze podróżnicze cele na wydanie takiej kasy.

Dla mnie to stanowczo za dużo i choć z wielu rzeczy miałam ogromną frajdę, to moim zdaniem nie było to warte tak dużych pieniędzy.

 

Orlando – wrażenia na temat miasta

Choć parki rozrywki nas wymęczyły, to samo miasto nas zachwyciło, a szczególnie Downtown.

Spokojniejsza mieszkalna część Downtown z wolnostojącymi domkami wygląda totalnie jak z serialu (Wisteria Lane z Gotowych na wszystko). Jest cisza i spokój, są znaki, że tu patroluje straż sąsiedzka, no po prostu takie spokojne sielskie miejsce…

Do tego mnóstwo cudownych parków, ze zwierzątkami, gigantycznymi drzewami i zieloną trawką, na której można się wyłożyć. Baaardzo dużo zieleni, takiej przystępnej, aż kuszącej by zostać na dłużej czy urządzić sobie piknik.


Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Aśka Rzeźnik (@askarzeznik)

No i oczywiście jest też część bardziej miejska – z restauracjami, kawiarniami, a nawet z lodziarnią z pysznymi wegańskimi lodami… I wszędzie pyszne jedzonko!

Zresztą sprawdźcie wpis: Gdzie zjeść wegańsko w Orlando?


Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Aśka Rzeźnik (@askarzeznik)