ODPOWIEDŹ NA TE 3 WAŻNE PYTANIA POMOŻE CI PRZEJŚĆ NA WEGANIZM

Jak przejść na weganizm? Odpowiedz sobie na 3 ważne pytania, a potem zamień je w plan. Przeczytaj jak to zrobić i pobierz formularze do wydruku!

A więc twoim noworocznym postanowieniem jest przejść na weganizm, tak? Świetnie, gratuluję decyzji i trzymam kciuki! Moje kciuki i twoje postanowienie jednak nie na wiele się zdadzą, jeśli nie zaczniesz DZIAŁAĆ. Postaram się Ci w tym pomóc tym oto wpisem. Nie powiem Ci, jak przejść na weganizm (napisałam o tym książkę, nie będę jej teraz przepisywać :), ale podpowiem, jak to zaplanować.

Postanowienie zamień w plan!

Jeśli nie zaplanujesz tego, jak wcielić w życie swoje noworoczne postanowienie albo postanowienia, to jest spora szansa, że pod koniec roku będziesz jęczeć, że znowu w życiu Ci nie wyszło. Dlatego zaraz po przeczytaniu tego wpisu wydrukuj sobie załączone formularze albo po prostu weź kartkę i długopis, i odpowiedz na…

3 ważne pytania

  1. Co przeszkadza Ci (albo przeszkadzało w przeszłości) w przejściu na weganizm? Co jest w tym dla Ciebie trudne? I najtrudniejsze na świecie, i tak troszkę trudne. Wypisz WSZYSTKO, co przychodzi Ci do głowy jako odpowiedź na to pytanie, nie cenzuruj się!
  2. Jak możesz sprostać tym trudnościom? Jak możesz im przeciwdziałać albo się z nimi zmierzyć? Wypisz wszystkie sposoby, najlepiej po min. 2 dla każdej trudności.
  3. Jakie malutkie kroki możesz stawiać każdego dnia albo co jakiś czas, aby regularnie wprowadzać w swoje życie dietę roślinną i wegański styl życia? Wypisz wszystko, nawet największe drobnostki, co przychodzi Ci do głowy.

Uczciwe zastanowienie się nad odpowiedziami na te pytania i wypisanie ich NA PAPIERZE jest bardzo ważne, ponieważ jeśli wiesz, co jest dla Ciebie problemem, to możesz skupić się na rozwiązaniu.  A jeśli masz to zapisane na papierze, to możesz powiesić sobie w widocznym miejscu (np. na lodówce), aby stale Ci przypominało, jaki jest twój cel i co jeszcze możesz zrobić, aby się do niego zbliżyć.
jak przejść na weganizm? zaplanuj to!

Dodatkowo gdy już to zrobisz – naprawdę zastanowisz się, co jest dla Ciebie trudne, jak to można rozwiązać, jakie małe kroki możesz poczynić już w najbliższych dniach, i zapiszesz to wszystko – zyskasz poczucie sprawczości. Poczujesz, że oto zwykłe postanowienie, które jedynie masz w głowie, zyskało realne kształty i nie jest już abstrakcją, lecz zbiorem punktów, które można po kolei odhaczać z listy :)

Co dalej?

Odpowiedzi na te 3 pytania to twój plan działania. Teraz zastanów się, jak go wdrożyć w życie – w jakiej kolejności? Od czego zacząć, a co zostawić na koniec? Ile małych kroków jesteś w stanie zrobić naraz? A co zdecydowanie jest dla Ciebie zbyt trudnym krokiem na sam początek?

Możesz zaznaczyć sobie numerkami po kolei, jakie zmiany będziesz wdrażać, i na osobnym formularzu monitorować zmiany. Zaznaczaj sobie każdy dzień, gdy udało Ci się sprostać postawionym celom, a pod koniec każdego dnia, gdy Ci się to nie udało, zastanów się, dlaczego tak się stało, co było przyczyną, co możesz zmienić, aby na przyszłość się jednak udawało. Koniecznie zapisz te przemyślenia!

Pobierz formularz do monitorowania postępów.

Potrzebujesz więcej podpowiedzi i inspiracji, jak zaplanować przejście na weganizm?