JAK JEŚĆ WIĘCEJ WARZYW? PODEJMIJ WYZWANIE!

Jak jeść więcej warzyw? Jeżeli też masz z tym problem, to weź ze mną udział w wyzwaniu „Marzec z warzywem„! Wydrukuj sobie kalendarz i jedziemy!

Jednym z pierwszych kroków do weganizmu, do jakich często zachęcam, jest zwiększenie ilości warzyw w diecie. Warzywa to w końcu pierwszy poziom piramidy żywieniowej – i tej tradycyjnej, i tej wegańskiej. To one powinny stanowić podstawę naszej diety. Powinny dominować nad innymi produktami!

A sami sobie uczciwie odpowiedzcie – czy to właśnie warzywa przeważają w waszej diecie? Czy to ich jest najwięcej na waszych talerzach?

Ja się przyznaję bez bicia, że mam z tym problem. Poważnie – jestem weganką, która je mało warzyw. Od kilku miesięcy znowu zaniedbuję swoją dietę i jem albo za mało, albo nie to, co trzeba… Dlatego postanowiłam wziąć przykład z mojej imienniczki z Że niby fit (obserwujecie? Jak nie, to polecam! :) i rzucić sobie wyzwanie – miesiąc z tym, z czym mam problem. Asia zwana Żenią robiła luty bez słodyczy, a ja zrobię sobie marzec z warzywem. I serdecznie zapraszam do tego wyzwania również Was!

jak jeść więcej warzyw?

Jak jeść więcej warzyw?

Oto jest pytanie… Odpowiadam na nie w mojej książce SMART VEGAN – mam tam cały rozdział na ten temat. I do tego bardzo dużo przepisów z warzywkami. Tak że to, co już sama napisałam i przetestowałam na sobie, będzie na pewno ogroooomną pomocą w tym miesiącu. No alele jeśli Wy nie macie książki i jeszcze się zastanawiacie nad zakupem (halo, tu się nie ma nad czym zastanawiać!!!), to zapraszam na instagram Weganizujemy Polskę!

Postaram się przez cały miesiąc codziennie podrzucać Wam na insta stories moje pomysły na to…

  • jak jeść więcej warzyw,
  • jak je przemycać w swojej diecie tak, by nie było to życie na sałatkach, ale by wciąż jeść smacznie, lecz przy tym zdrowiej niż dotychczas,
  • jakie proste posiłki można szybko z użyciem warzyw przygotować.

Od kilku dni robię już takie nieśmiałe pierwsze kroki w tym kierunku – planuję sobie wegańskie jadłospisy z przepisów z mojej książki i ebooka lunchboxowego. Staram się wybierać te, które właśnie są bogate w warzywa. I zresztą pokazuję je też na insta stories Weganizujemy Polskę. Może Was zainspirują :)

Zasady wyzwania „Marzec z warzywem

1. CODZIENNIE jemy (lub pijemy) przynajmniej 1 danie z warzywami.

1*. Wyższy level: Jeżeli jedzenie 1 dania z warzywami nie jest dla Ciebie wyzwaniem, spróbuj w KAŻDYM posiłku przemycać warzywa.

2. Jako warzywa NIE liczą się frytki, czipsy czy nawet ziemniaczane puree. Frytki i czipsy to zbyt przetworzone warzywa, by można je było uznać za zdrową dawkę warzyw, a ziemniaczane puree… Cóż, to zbyt mało. Do ziemniaczków dorzuć sporą porcję warzywek! Może to być jakaś prosta sałatka, mizeria albo kiszona kapusta.

3. Nie udało się? Miałaś okres i jadłaś cały dzień czipsy na zmianę z lodami? Zdarza się, więc nie porzucaj wyzwania, nie pluj sobie w brodę, tylko kolejnego dnia wracaj z przytupem!

Kalendarz na marzec z warzywem do wydrukowania

Aby monitorować postępy i codziennie z satysfakcją odhaczać kolejny dzień, gdy jadłam warzywka, przygotowałam i wydrukowałam sobie piękny warzywny kalendarz. Powiesiłam go na lodówce, bo lodówka jest naprzeciwko mojego stanowiska pracy, więc ciągle będę go tam widzieć i nawet już dla świętego spokoju zjem jakieś warzywa, hehe.

Dla Was mam do wydrukowania 2 wersje tego kalendarza – w pierwszej startujemy z wyzwaniem już dziś i jemy warzywa przez cały miesiąc (a potem nam to już wejdzie w nawyk, mam nadzieję, i nie trzeba będzie wyzwań), a w drugiej przygotowujemy się psychicznie przez weekend i startujemy od poniedziałku :) Po kliknięciu w wybraną wersję kalendarza zostaniecie przekierowani do wersji PDF.

Wersja „startujemy od dziś!”

marzec 2019 - kalendarz do wydruku

Wersja „zaczynam od poniedziałku”

kalendarz do wydrukowania - marzec 2019