SZUKASZ MOTYWACJI? PRZECZYTAJ „#SZEFOWĄ”!

Przyznajcie, że tak troszkę zazdrościcie osobom, którym się udało wybić na tym, co kochają, i teraz robią na tym miliony monet… Ja zazdroszczę! Dlatego z dziką chęcią zgłębiam to, co mają do powiedzenia i staram się wyciągnąć z tego jakąś naukę, wynieść z tego jakąś wartość… Tak właśnie trafiłam na „#SZEFOWĄ”.

Kojarzycie sklep Nasty Gal? Ja tylko z nazwy, ale jednak obiło mi się o uszy. To ogromna firma warta ponad 240 milionów dolarów! Jego założycielką i szefową jest Sophia Amoruso. Dacie wiarę, że ta babeczka, która nie skończyła szkoły, w żadnej pracy przed Nasty Gal długo nie zagrzała miejsca, a swego czasu nawet kradła, doszła do tego miejsca, w którym jest teraz, całkiem sama? To piękny przykład historii „od pucybuta do milionera”! Przykład niezwykle inspirujący, którym Sophia postanowiła się podzielić w swojej książce zatytułowanej (niezbyt może chwytliwie) „#SZEFOWA. Najseksowniejszy prezes świata”.

„#SZEFOWA” jest, jak to nazywam autobiograficznym poradnikiem. Sophia Amoruso, ta niezwykła kobieta, przytacza tutaj historie ze swojego życia, które pośrednio lub bezpośrednio przyczyniły się do jej sukcesu i z perspektywy tego, kim była kiedyś, i tego, kim jest dziś, udziela rad na tysiąc pięćset tematów. Rady te dotyczą zarówno dążenia uparcie do celu, uczenia się na błędach, niepoddawania się, niesłuchania innych, którzy ściągają cię na ziemię, jak również i tego, jak się zachowywać na rozmowie kwalifikacyjnej, jak napisać skuteczny list motywacyjny, jak oszczędzać czy nawet jak się ubierać.

Ogromna wartość tej książki polega przede wszystkim na tym, że pokazuje ona, iż nie musisz mieć dyplomów najlepszych uczelni, super doświadczenia zawodowego ani nawet pieniędzy, aby spełnić swoje marzenia o zajmowaniu się zawodowo tym, co kochasz (nawet jeśli jeszcze tak naprawdę nie wiesz, co kochasz!). I to jest bardzo bardzo bardzo motywujące! Po prostu czytając „#SZEFOWĄ” czujesz ogromny przypływ energii do działania i jesteś pewna, że skoro udało się Sophii, która zaczynała od sprzedawania ubrań vintage na eBayu zamieniając całą swoją mieszkalną klitkę w ogromny magazyn i pracownię krawiecką i spędzając długie godziny na opracowywaniu idealnych opisów aukcji, to uda się i tobie. Musisz tylko przestać zrzędzić, chwytać się byle jakiej pracy, wziąć się ostro do roboty i nie poddawać przy byle porażce. Sophia nie jest z tych, którzy ci mówią, że moc twoich myśli przyciągnie do ciebie sukces. O nie, ona wie, że sukces osiąga się ciężką pracą i nie czaruje w tym względzie, że jest inaczej.

Możesz sobie wybrać jedną z rad zawartych w tej książce. Albo wszystkie zignoruj – jak tam sobie chcesz. Ale zachowaj tę jedną: to ty tworzysz świat w mgnieniu oka. Ty możesz go odkrywać, ty możesz go kreować.

– S. Amoruso

*

Podobało się? W takim razie polub mnie na fejsbuku i zaobserwuj na bloglovin, aby nie przegapić kolejnych wpisów!