5 SPOSOBÓW NA WEGAŃSKIE ŚWIĘTA BEZ NERWÓW

4. Wszelkie napięcia rozładowuj dzięki zabawie

Koniecznie zabierz ze sobą na święta swoje ulubione gry planszowe, talię kart albo po prostu pobierz na iPada grę tabu. I przejrzyj internet w poszukiwaniu gier towarzyskich niewymagających żadnych specjalnych akcesoriów. Taka zdrowa i zabawna rywalizacja jest o niebo lepsza niż wszelkie, nawet niby niepozorne, kłótnie i licytowanie się, kto ma rację. O odpowiadaniu na niezręczne pytania („a Ty kiedy wyjdziesz za mąż?”) nie wspominając.

5. Znajdź chwilę dla siebie. W samotności.

Wspólne gotowanie i zajadanie się pysznościami, rozmowy z dawno niewidzianymi bliskimi (zwłaszcza tymi, których naprawdę, ale to naprawdę lubimy) i staczanie z nimi bitew w kalambury, tabu czy Sing Star to świetna rzecz, ale warto w tym wszystkim wykroić też moment tylko dla siebie. Tak żeby złapać oddech i zwyczajnie się zrelaksować. Odsapnąć. Na 30 minut opuścić rodzinne grono i wyjść na samotny spacer, poleżeć w swoim pokoju i poczytać książkę albo po prostu posiedzieć chwilę ze swoimi myślami, zastanowić się nad planami zdobycia świata w kolejnym roku… Taka chwila dla siebie podczas rodzinnych świąt jest konieczna, aby potem móc stwierdzić, że faktycznie udało się odpocząć. O dziwo.

Gwarantuję Ci, że przestrzegając tych pięciu zasad nie tylko przeżyjesz święta i wrócisz do rzeczywistości w jednym kawałku, ale też uznasz te chwile w roku za całkiem znośne. A może nawet udane? :)