CO SIĘ DZIEJE WE WROCŁAWIU WE WRZEŚNIU?

Terminarz ciekawych wrocławskich wydarzeń kulturalnych we wrześniu. Koniecznie sprawdź, bo będzie się działo!

2 września rozpoczyna się wrześniowa edycja pokazów filmowych w Kresie. W każdą środę będziecie mogli obejrzeć tam film i napić się czegoś dobrego. W tym miesiącu zapowiadane są m.in. „Ptaki” oraz „Więzień nienawiści”. Dokładna rozpiska pod linkiem wydarzenia.

3-5 września za to będzie miał miejsce Świebodzki Targ Kultury, w ramach którego będzie można oglądać filmy, spektakle, posłuchać muzyki czy wziąć udział w warsztatach.

4 września rozpoczyna się cykl piątkowych wieczorów w kinie samochodowym przy Hali Stulecia. Wstęp, oczywiście, za frytki, a repertuar całkiem obiecujący, więc koniecznie zaklepcie sobie piątkowe wieczory na kino!

Jeśli jesteście głodni lub ciekawi wegańskiej kuchni, wpadajcie 5 września na Świebodzki, bo z OK robimy roślinną kuchnię społeczną (w ramach Świebodzkiego Targu Kultury, ale musiałam o tym wspomnieć osobno). Będzie pysznie, obiecuję!

Również 5 września dla wszystkich dużych dzieci na Polach Marsowych Festiwal Kolorów! Tak że jak się już najecie wegańskimi pysznościami, możecie pędzić się trochę pobrudzić kolorowymi proszkami.

Jeśli wegańskie żarełko i Festiwal Kolorów to jednak nie wasze klimaty, to może zainteresuje was gra miejska „Wrocław – wielokulturowe miasto spotkań”? Start 5 września w Mediatece o 10-tej!

5-6 września pod Iglicą w ramach trzeciej już edycji MOOD4FOOD znów zaparkują  foodtrucki, także to właśnie tam niech obiorą kierunek wszystkie głodomory!

Wszyscy fanatycy muzyki klasycznej pewnie już wiedzą – 6-19 września to wielkie święto tego rodzaju muzyki, czyli Wratislavia Cantans!

13 września kolejna edycja Sielskiego Życia na Sępolnie, a więc znów będzie można odpocząć na świeżym powietrzu z dobrym żarełkiem i różnymi atrakcjami…

Dla wszystkich amatorów muzykowania (czy to nie jest fajne słowo?) 19 września w Starym Klasztorze będzie Otwarta Scena, zagrać będzie mógł każdy, więc czym prędzej wysyłajcie zgłoszenia!

26 września swoje święto będzie miała wrocławska ulica Świdnicka! Na festiwalu będziecie mogli odwiedzić różne strefy tematyczne, m.in. strefę mody i dizajnu, art & food czy też dizajnu. Będzie się działo!

Także 26 września w Nowych Horyzontach rozpoczyna się Festiwal Filmowy Kino Dzieci. Jak piszą na stronie, będą wyświetlane „różnorodne animacje oraz niebanalne kino aktorskie”, może być ciekawie, chyba zaciągnę Zuzę.

Uwaga – to nie jest w pełni zamknięty terminarz na wrzesień! Będzie on na bieżąco aktualizowany, gdy tylko dotrą do mnie jakieś informacje o ciekawych wydarzeniach (możecie również sami podpowiadać, będę dźwięczna!)

*

Podobało się? W takim razie polub mnie na fejsbuku i zaobserwuj na bloglovin, aby nie przegapić kolejnych wpisów!