CO SIĘ DZIEJE WE WROCŁAWIU W SIERPNIU?

Lato w pełni, a co za tym idzie – życie towarzyskie kwitnie i okazji do spotkań czy nawet samotnego wyjścia z domu nie brak… Po raz kolejny przekonajcie się o tym sami sprawdzając mój terminarz ciekawych wrocławskich eventów!

Kinomaniaków (zwłaszcza tych, co płaczą za Nowymi Horyzontami!) na pewno ucieszy wiadomość, że od 5 sierpnia co środę będą mieć miejsce pokazy filmów Kres Kinematografii. Repertuar na stronie wydarzenia!

8 sierpnia hucznie swe pierwsze urodziny świętuje Baszta! Będzie dużo pysznego żarcia, grill, malowanie twarzy (także dla dorosłych, hell yeah!), warsztaty sitodruku i wiele innych atrakcji – nic, tylko przybywać tłumnie!

9 sierpnia na Wyspie Słodowej zaczyna się kolejny miesiąc gier planszowych – co niedziela, o ile dopisze pogoda, będzie można sobie zupełnie za darmo pograć! A jeśli od planszówek wolicie gry miejskie to przybywajcie do Parku Staromiejskiego na Labę w mieście Breslau!

Także od 9 sierpnia zaczyna się coniedzielny cykl Klasyka na Wyspie, w ramach którego będzie można… tak, zgadliście – po prostu posłuchać muzyki na żywo!

Jeśli od gier planszowych i muzyki zdecydowanie wolicie kino, to co powiecie na oglądanie filmów na wysokościach, pod gwiazdami? Również 9 sierpnia zaczyna się bowiem 3-spotkaniowy cykl KINO NA DACHU w ramach festiwalu “Vot ken you mach?”.

I znów 9 sierpnia! To chyba jakiś wrocławski dzień ciekawych wydarzeń! Także i tego dnia będzie miał miejsce Festiwal Baniek Mydlanych!

11 sierpnia w Barbarze za to Alternatywna Świdnica, czyli ciekawie zapowiadające się warsztaty, gra video, pokaz filmów i performance.

15 sierpnia na dachu wrocławskiego Muzeum Współczesnego (dobra miejscówka, nawet żeby bez okazji posiedzieć, polecam!) odbędzie się WNIEBO, czyli całkiem przyjemnie zapowiadające się wydarzenie z dobrą (ponoć!) muzyką w tle, niemym filmem i… deszczem perseid!

16 sierpnia natomiast dla wszystkich miłośników dobrego zdrowego jedzonka, Sielskie Życie na Sępolnie! Piękny stary ogród, leżaki, dobra szama i warsztaty, czegóż chcieć więcej?

Jeśli macie w domu coś, czego chcecie się pozbyć, zwłaszcza ubrania, przybywajcie na 22 sierpnia na SWAP!

Dla wrocławskich blogerów 27 sierpnia pierwsze warsztaty WroBlog! Szczegóły na stronie wydarzenia.

28 sierpnia to święto dla wszystkich piwoszy, bo właśnie wtedy na Pergoli odbędzie się piwne pożegnanie lata.

Natomiast 29 sierpnia w Hali Ludowej w ramach wROCK for Freedom zagrają Perfect i Dżem!

Uwaga – to nie jest w pełni zamknięty terminarz na sierpień, będzie na bieżąco aktualizowany, gdy tylko dotrą do mnie jakieś informacje o ciekawych wydarzeniach (możecie również sami podpowiadać, będę dźwięczna!)

*

Podobało się? W takim razie polub mnie na fejsbuku i zaobserwuj na bloglovin, aby nie przegapić kolejnych wpisów!