2 WYZWANIA NA WIOSNĘ: FOTOGRAFICZNE I BLOGOWE

30 tematów na wiosenne zdjęcia i 10 tematów na wpisy na bloga. Sprawdź wiosenne wyzwania: fotograficzne i blogowe, i przyłącz się!

Wiosna, moi milusińscy! W końcu!!! A skoro wiosna, to trzeba obudzić się wreszcie z zimowego snu, wyrwać z marazmu i odżyć. Łatwo powiedzieć, ale trudniej zrobić, co? Skądś to znam… Dlatego właśnie przygotowałam dla Was 2 kreatywne wyzwania, które pobudzą Was do działania. Mam nadzieję, że skusicie się chociaż na jedno.

WIOSENNE WYZWANIE FOTOGRAFICZNE

WYZWANIE FOTOGRAFICZNE „WIOSNA Z APARATEM”

Na pierwszy ogień idzie wyzwanie fotograficzne. Pamiętacie, z jaką radością wkręciłam się w robienie zdjęć podczas jesiennego wyzwania fotograficznego Jest Rudo? Tak mi się spodobało robienie zdjęć pod z góry określone tematy, że najpierw postanowiłam sama sobie skonstruować listę takich tematów, a zaraz potem pomyślałam „czemu by nie podzielić się tą listą ze światem? może i inni się skuszą?”. Tak więc dzielę się z Wami moją listą tematów na wiosenne zdjęcia i… naprawdę mam nadzieję, że się skusicie!

WYZWANIE POLEGA NA… robieniu zdjęć, oczywiście. Każdy temat do dowolnej interpretacji, więc nie czujcie się ograniczeni! Oczywiście nie ma żadnego przymusu zaliczenia całej listy – możecie ją potraktować wybiórczo, nie będę krzyczała, obiecuję.

WYZWANIE TRWA DO… końca maja. Ponad 2 miesiące to chyba dość sporo czasu, aby cyknąć 30 zdjęć, prawda? 31 maja wyzwanie zatem się kończy, a kilka dni później wrzucam wpis podsumowujący – pokażę w nim swoje zdjęcia zrobione w ramach tego wyzwania i najlepsze spośród waszych.

GDZIE WRZUCAĆ ZDJĘCIA? JAK JE OZNACZAĆ? Jeśli chcecie się nimi podzielić ze mną i ze światem, najlepiej wrzucajcie je na instagram, tudzież inne media społecznościowe (pamiętajcie, że gdy wrzucacie na fejsbuka chcąc się pochwalić nie tylko swoim znajomym, musicie zmienić ustawienia prywatności zdjęcia na „publiczne”), oznaczając je hasztagami #wiosnazaparatem i #fotowyzwaniemortycji. Na instagramie możecie także oznaczać mnie na zdjęciach wrzuconych w ramach wyzwania (@mortycja_com). Pamiętajcie, aby każde zdjęcie podpisać tematem lub choćby jego numerkiem na poniższej liście. Aha, gdy ukończycie wyzwanie, fajnie by było, gdybyście wrzucili gdzieś (na swojego bloga, do nowego albumu na fejsie itp.) wszystkie wykonanie w jego ramach zdjęcia – linki możecie wrzucać w komentarzach pod tym wpisem lub pod wydarzeniem na fejsie.

NAGRODA TO… świetna zabawa i ćwiczenie swojej kreatywności przede wszystkim. W bonusie dorzucam jeszcze zamieszczenie najlepszych zrobionych w ramach wyzwania zdjęć na moim blogu (razem z podpisem autora i linkiem do jego bloga czy strony, oczywiście). Wiem, że to drobiazg, ale to wyzwanie nie ma być żadnym konkursem, tylko okazją do dobrej zabawy!

WYZWANIE „WIOSNA Z APARATEM” – TEMATY

 1. Wiosna, ach to ty
 2. Wolę patrzeć w niebo
 3. Wiosenna feeria barw
 4. Kwitnąco
 5. Przebudzenie z zimowego snu
 6. Miasto ożywa
 7. Leniwy poranek
 8. Ta soczysta zieleń
 9. Ze słońcem na twarzy
 10. Z głową w chmurach
 11. Nowalijki
 12. W moich czterech ścianach
 13. W biegu
 14. Szczęśliwa chwila
 15. Tylko ty i ja
 16. Aż po horyzont
 17. Na murach mojego miasta
 18. Po raz pierwszy tej wiosny
 19. Ciepło
 20. Z innej perspektywy
 21. Pośród traw
 22. Odbite w wodzie
 23. Lany poniedziałek
 24. Wśród przyjaciół
 25. Orzeźwia
 26. Wiosna na talerzu
 27. Koty
 28. Ukryte
 29. Wiosenny autoportret
 30. Kwiaty we włosach

pomysły na wpisy na bloga - ćwiczenia na kreatywność

WIOSENNE WYZWANIE BLOGOWE

Dla tych, którzy od spustu migawki wolą raczej klawiaturę komputera, również coś przygotowałam. To wyzwanie blogowe, w ramach którego – tak jak ostatnio – podrzucam Wam tematy na wpisy. Także tu możecie dowolnie interpretować tematy, np. z tematu „wiosną lubię…” można zrobić spis powodów, dla których kocha się wiosnę albo wpis poradnikowy na temat outdoorowej aktywności, którą się samemu bardzo lubi i zna niemalże od podszewki (lub jeszcze co innego, co tam Wam przyjdzie do głowy). Ogólnie opis zasad, jeśli coś jest niejasne, macie we wpisie z poprzednim blogowym wyzwaniem.

CZAS NA REALIZACJĘ WYZWANIA: 31 maja. Gdy tylko przeczytam wszystkie powstałe w ramach wyzwania teksty, zrobię specjalny przegląd internetów z linkami do tych najlepszych, najciekawszych i najbardziej interesująco zinterpretowanych.

JAK OZNACZAĆ WPISY? JAK MNIE O NICH POWIADAMIAĆ? Jestem baaardzo ciekawa, co z tego wyjdzie, dlatego będę super wdzięczna, jeśli będziecie mi donosić o swoich wpisach popełnionych w ramach tego wyzwania. Najlepiej po prostu na początku czy końcu wpisu zalinkować do mnie, do tego wpisu, wtedy na pewno od razu trafię na wasz tekst. Możecie też wrzucić po prostu w tagi wpisu „wiosenne wyzwanie blogowe Mortycji”. Albo wrzucić linka pod wydarzeniem na fejsie. Jak tam wolicie!

WIOSENNE WYZWANIE BLOGOWE – TEMATY

 1. Wiosną lubię…
 2. Czas na zmiany
 3. Wiosna na talerzu
 4. Z innej perspektywy
 5. W moich czterech ścianach
 6. Poza domem
 7. Coś z niczego
 8. Moje małe radości
 9. Tu i teraz
 10. Moje miasto

*

Podobało się? W takim razie polub mnie na fejsbuku i zaobserwuj na bloglovin, aby nie przegapić kolejnych wpisów!