ĆWICZYMY KREATYWNOŚĆ – WYZWANIE DLA BLOGERÓW

Jeśli chcesz poćwiczyć swoją kreatywność, rozwinąć warsztat pisarski, porobić coś kreatywnego w te zimne jesienne dni albo po prostu brakuje ci pomysłów na wpisy na blogu, podejmij się wyzwania!

Wkręciłam się ostatnimi czasu w fotograficzne wyzwanie Jest Rudo (moje zdjęcia w ramach wyzwania możecie oglądać na instagramie) i sama idea tak mi się spodobała, że… postanowiłam zorganizować swoje wyzwanie! Oczywiście, mnie z fotografią za bardzo nie po drodze (choć, jak mówię, coraz bardziej mnie to kręci), ale z tekstami – jak najbardziej! Dlatego zapraszam was do wyzwania blogowego!

NA CZYM POLEGA WYZWANIE?

To proste – ja podrzucam wam tematy, wy piszecie na ich podstawie posty na swoich blogach! Żeby było jednak ciekawiej, wymyśliłam takie tematy, które można na różne sposoby interpretować. Od was więc zależy, co z tego powstanie. Na przykład z tematu „krok po kroku” można zrobić tutorial, przepis na ulubione danie, opis swojego całego dnia albo jakiejś zmiany, której udało wam się dokonać… Albo coś w ogóle zupełnie innego! To wy macie ruszyć głową i wymyślić coś ciekawego! Jestem pewna, że wam się uda!

DLA KOGO JEST TO WYZWANIE?

Dla wszystkich, którzy lubią pisać. Tylko tyle i aż tyle!

DO KIEDY TRWA WYZWANIE?

Od dziś daję wam 2 miesiące (sporo czasu, jak na 13 wpisów), czyli do 20-ego grudnia możecie dodawać wpisy. Podsumowanie zrobię pewnie tydzień później, czyli w niedzielę 27-ego.

CO Z TEGO BĘDZIECIE MIELI?

 • radochę
 • rozwiniecie swoją kreatywność
 • poćwiczycie swój pisarski warsztat
 • link do waszego wpisu/wpisów/bloga w moim podsumowującym wyzwanie przeglądzie internetów – tylko dla najlepszych! To taka symboliczna nagroda (bo w wyzwaniu przede wszystkim chodzi o zabawę), żebyście postarali się wymyślić coś naprawdę ciekawego.

JAK OZNACZAĆ WPISY W RAMACH WYZWANIA?

 • taguj wpisy „wyzwanie blogowe Mortycji”
 • wklej pod tym postem link do swojego wpisu w ramach wyzwania (linki do czasu zakończenia wyzwania nie będą widoczne na blogu, żeby kogoś nie kusiło, by za bardzo się inspirować innymi – to ma być wasza własna praca, na tym polega zabawa!)
 • wrzuć link do tego wpisu i pochwal się, że bierzesz udział w wyzwaniu (nieobowiązkowe)

CZY TRZEBA ZALICZYĆ WSZYSTKIE 13 PUNKTÓW?

Nie trzeba, ale fajnie by było, jakbyście przystępując do wyzwania, ogarnęli je całe. Wiem, że na pierwszy rzut oka pewne tematy mogą wywoływać u was pustkę w głowie, ale one nie mają być super proste, tylko mają was inspirować i motywować do ruszenia głową!

PS. Nie musicie tego robić po kolei, więc chill.

OK, JEDZIEMY Z TEMATAMI!

 1. Krok po kroku
 2. Zachwyca i wzrusza
 3. Dzieciństwo
 4. Dom
 5. Tylko moje
 6. Niewiarygodnie trudne
 7. Tabu
 8. Słowa, zdania, opowieści
 9. Prawdziwa przyjemność
 10. Wszystko się zmieniło
 11. W tej właśnie chwili
 12. Przed sobą
 13. To nie powód do wstydu

To co – challenge accepted? Kto chętny?

*

Podobało się? W takim razie polub mnie na fejsbuku i zaobserwuj na bloglovin, aby nie przegapić kolejnych wpisów!