WEGANIE NA INSTAGRAMIE: TEMATYCZNE HASZTAGI I JAK ICH UŻYWAĆ?

Jak używać hasztagów na Instagramie?

Jest 4 podstawowych zasad, których należy się trzymać, aby hasztagi się do czegokolwiek przydały (czytaj: by przyniosły ruch, i to od potencjalnych followersów):

1. Nie używaj hasztagów większych niż 500 000!

Wielkość hasztaga = ilość jego użyć

jak używać hasztagów na instagramie?

Nie używamy hasztagów większych niż 1 mln, a przy kontach mniejszych niż moje (prawie 38k followersów) też najlepiej nie większe niż 500 000.

Wegańskie hasztagi powyżej 1 mln (NIE używamy ich!!!):
#vegan #plantbased #veganfood #vegetarian #whatveganseat #crueltyfree #foodie #vegansofinstagram #govegan

A jakie wielkości hasztagów wybierać? Trzeba testować, ale wg mnie minimalna liczba to 7 000. Ostatnio na obu moich kontach stosuję część hasztagów o wielkości 10 000 – 100 000 oraz część o wielkości 100 000 – 200 000 i efekty są obiecujące…

 

2. Unikaj zbanowanych hasztagów!

Bardzo dużo hasztagów jest przez instagram zablokowanych. Użycie takiego zbanowanego hasztaga nie przynosi pożądanych efektów (z tego # nikt do nas nie przyjdzie) i co więcej – mocno obcina zasięgi!

Zbanowanych jest mnóstwo potencjalnie “niewinnych” hasztagów, jak np. #books czy #eggplant.

jak sprawdzić, czy hasztag jest zbanowany na instagramie?

Jak sprawdzić, czy dany hasztag jest zbanowany? Wystarczy wyszukać go przez instagramową wyszukiwarkę i wejść w “ostatnie”. Jeśli hasztag jest zablokowany, to zamiast zdjęć wyświetli się komunikat, taki jak widzicie na screenshocie powyżej.

 

3. Nie używaj tylko jednego zestawu hasztagów!

Jeśli stale używasz tych samych hasztagów, to Instagram może uznać Cię za bota i mocno obciąć zasięgi (a słyszałam, że konsekwencją może być nawet ban!), dlatego używaj RÓŻNYCH hasztagów dla różnych zdjęć, zmieniaj kolejność, dodawaj nowe.

Ja podejrzewam, że moje zasięgi z hasztagów na koncie Weganizujemy Polskę zostały właśnie mocno obcięte, bo przez kilka miesięcy używałam jednego podobnego zestawu hasztagów. Wcześniej miałam kilka, a nawet kilkanaście tysięcy wyświetleń z hasztagów, a teraz… jak przekroczę 1000, to się cieszę!

 

4. Niech hasztagi dobrze opiszą zdjęcie!

Dobierając tematykę hasztagów nie skupiaj się tylko na jednej, bo zmniejszasz szanse dotarcia do nowych osób.

Postaraj się wybrać kilka kategorii tematycznych, które najlepiej opiszą twoje zdjęcie.

Na przykład jeżeli rano publikujesz zdjęcie swojego śniadania – wegańskiej owsianki, to możesz użyć następujących kategorii tematycznych:

  • weganizm i wegetarianizm,

  • jedzenie (ogólnie)

  • śniadanie (konkretny rodzaj posiłku)

  • owsianka (konkretne danie)

  • poranek

  • zdrowe odżywianie


Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Aśka Rzeźnik (@askarzeznik)

Oto przykład zestawu 30 hasztagów (to maksymalna ilość, jakiej możemy użyć) o wielkości 10 000 – 100 000, którego moglibyśmy użyć do wspomnianego wcześniej zdjęcia, na przykład tego mojego sprzed kilku miesięcy :)

#wegańskie #dietaroslinna #cojedzaweganie #wegetarianizm #weganizm #kuchniaroslinna #anythingyoucaneaticaneatvegan #healthyveganfood #veganismisthefuture #vegangram #instajedzenie #fitjedzenie #kochamjesc #zdroweśniadanie #fitsniadanie #platkiowsiane #smacznieizdrowo #sweetbreakfast #brekfasttime #oatmealbowl #veganoatmeal #ranek #tobedziedobrydzien #hyggelife #hellomorning #zdrowystylżycia #helthyeating #domowejedzenie #sniadanko #samozdrowie

 

Okej, tyle z teorii! Na kolejnej stronie (wciśnij poniżej 3) już lista aż 70 gotowych do użycia weg(etari)ańskich hasztagów :)