WEGAŃSKIE JADŁOSPISY
Zastanawiasz się, jak zbilansować dietę roślinną? Chcesz jeść zdrowo, ale przy tym i smacznie? Chcesz mieć więcej czasu dla siebie i swoich bliskich? Te wegańskie jadłospisy są dla Ciebie!
Jak zbilansować dietę roślinną? Czy na pewno robię to dobrze? Czy sobie nie zaszkodzę? – takie wątpliwości trapią wielu początkujących wegan. Wiele osób również właśnie ta kwestia stopuje przed przejściem na weganizm.
O tym jak zbilansować dietę roślinną (między innymi, bo to tylko jeden z wielu tematów, jakie poruszam) piszę w swojej książce SMART VEGAN. Jest tam dotyczący tej kwestii rozdział (konsultowany z dietetykiem) wraz z piękną wegańską piramidą żywieniową. Do tego również przykładowy 5-dniowy jadłospis wegański ułożony z moich przepisów.
Jeśli jednak wciąż Wam mało, to do mojego sklepu właśnie trafiły wegańskie jadłospisy w kilku wariantach.
KLIKNIJ, ABY KUPIĆ
Gotowe wegańskie jadłospisy do kupienia
Przepisy w SMART VEGAN są hiper proste (na tyle, by mogła przygotować je osoba, która nigdy nie miała do czynienia z gotowaniem). A do tego szybkie. I z łatwo dostępnych składników. Dlatego właśnie pomyślałam, aby to z nich ułożyć gotowe wegańskie jadłospisy. Jednak sama nie jestem dietetyczką, więc zadanie opracowania jadłospisów na podstawie moich przepisów zleciłam dietetyczce – Alicji Macur, którą byc może znacie z instagramu Sport na roślinach.
I tak właśnie powstał nowy produkt, który od wczoraj możecie kupić w moim sklepie.
Jak wyglądają te jadłospisy?
Poniżej wstawiam Wam tabelkę (Wy oczywiście dostajecie ją wypełnioną, ja wymazałam środek z wiadomych przyczyn). Tak właśnie wygląda jadłospis. Macie zaplanowane 3 lub 4 posiłki, w zależności od wariantu jadłospisu, i wpisane na konkretne godziny. Każdy dzień jest podsumowany ilością makro – m.in. białka, węglowodanów i tłuszczów.
Wersja 1500 kcal dziennie ma 3 posiłki – śniadanie, obiad i kolację. Wersja 2000 kcal dziennie – 4, bo dochodzi jeszcze podwieczorek.
Do tego dostajesz również tygodniową listę zakupów z listą, ile czego konkretnie potrzebujesz.
Czy do jadłospisów dołączone są przepisy?
To zależy od wariantu. Do tańszego wariantu nie są dołączone i od razu mówię, że nie ma żadnego sensu kupować jadłospisów bez przepisów, JEŻELI nie masz książki SMART VEGAN (bądź ebooka). Jadłospisy bazują bowiem na przepisach ze SMART VEGAN i są obliczone na konkretne ilości konkretnych składników.
Jeśli więc nie masz SMART VEGAN i nie zamierzasz w najbliższej przyszłości kupować tej pozycji, koniecznie wybierz wersję wegańskich jadłospisów z przepisami. Ten wariant jest droższy, ale tak jak powiedziałam – jadłospisy bez dostępu do przepisów będą zupełnie bezwartościowe.
Z kolei jeśli masz SMART VEGAN, to wybierz wersję bez przepisów.
Dlaczego warto kupić moje wegańskie jadłospisy?
- zyskujesz pewność, że prawidłowo się odżywiasz i dostajesz motywacyjnego kopa, by jeść regularnie,
- oszczędzasz czas w domu– nie musisz planować posiłków, bo dostajesz gotowy jadłospis na cały tydzień,
- oszczędzasz czas na zakupach – zamiast stać w sklepie przy półce i zastanawiać się, co kupić na obiad, raz na tydzień robisz duże zakupy z listą (wchodzisz do sklepu i od razu kierujesz się po to, czego dokładnie potrzebujesz),
- oszczędzasz czas w kuchni – przepisy są szybkie, a jadłospis uwzględnia gotowanie na zapas (np. obiad na dwa dni),
- nie marnujesz jedzenia i oszczędzasz pieniądze – kpujesz dokładnie tyle, ile potrzebujesz, i zjadasz tyle, ile ugotujesz, a nie marnując jedzenia – nie marnujesz pieniędzy.
Opinie o przepisach:
„Przepisy są proste, szybkie i świetnie opisane. Nie ma żadnych skomplikowanych produktów.”
– Kate, opinia na lubimyczytac.pl
„Hiper proste przepisy, które zrobi nawet beztalencie kulinarne”
– Klaudia z bloga Niebieska Weganka
„Pokazuje, że dieta wegańska może być jednocześnie prosta i smaczna, a posiłki nie wymagają godzinnych przygotowań. Wystarczy kilka podstawowych składników i już można przygotować zdrowe danie”
– tysik, opinia na lubimyczytac.pl
Przykłady posiłków (z różnych dni):
- na śniadanie: owsianka z malinami albo bułki grahamki + pasztet z soczewicy
- na obiad: paluszki bezrybne z tofu + gotowane ziemniaki + surówka z tartej marchwii albo spaghetti bolognese + łuskane nasiona słonecznika
- na podwieczorek (tylko w wersji 2000 kcal): owsiane mleko czekoladowe + banan albo cieciorkowe „orzeszki”
- na kolację: ruskie krokiety + sałatka albo chleb żytni na zakwasie + „makrela” z ciecierzycy