DIYNSPIRACJE #40: POWRÓT DO SZKOŁY

Cykl DIYnspiracje powraca na bloga. Sprawdź, jak zrobić tęczowy plecak, mapetowe nakładki na ołówki oraz kotałkowe zakładki do książek!

Odkąd pamiętam, początek września był dla mnie magicznym czasem. Gdy kończyły się wakacje, wstępowała we mnie niesamowita energia i czułam, że mogę góry przenosić. Zawsze wraz z początkiem września planowałam wielkie zmiany. W czasach szkolnych były to oczywiście plany systematycznej nauki, ładnego i dobrze zorganizowanego prowadzenia notatek i takie tam pierdy, które każdy uczeń sobie zawsze na początku roku szkolnego wmawia… Dziś są to przede wszystkim wielkie plany zawodowe. Ale i mojego bloga te moje zakusy do zmian nie ominą! I tak korzystając z okazji, że rozpoczął się rok szkolny, odnawiam blogowy cykl DIYnspiracje, w którym dzielę się z Wami pomysłami, które mnie urzekły. W dzisiejszym odcinku – a jakżeby inaczej! – DIY w klimacie szkolnej wyprawki. Oczywiście takie fajności mogą sobie zrobić nie tylko ci, którzy wciąż się uczą.

pomysły na DIY do szkoły
źródła zdjęć: 1, 2

Jeśli dostępne w sklepach plecaki jakoś nie podbijają Waszych serc, to znak, aby samemu wziąć się do dzieła. Na Pintereście znalazłam mnóstwo pomysłów na DIY plecaki, więc i Wam polecam tam właśnie poszukiwać pomysłów i w ten sposób się zainspirować. Mnie, miłośniczce kolorów, szczególnie spodobał się taki oto tęczowy plecak. Wbrew pozorom nie jest trudny w wykonaniu, wystarczy biały plecak, kolorowe mazaki i woda. Sami zobaczcie tutorial, jak zrobić tęczowy plecak!

Czy jest na świecie maniak czytania, który ogranicza się do jednej zakładki? Ja takich nie znam! I sama też uwielbiam gromadzić piękne zakładki (choć nigdy ich nie kupuję, zazwyczaj zbieram po bibliotekach, dostaję albo sama sobie robię). Czuję, że taka kotałkowa będzie kolejną w mojej kolekcji. Tutaj zobaczycie, jak takie kocie zakładki do książek zrobić samemu.

diy pendrive
źródło zdjęcia

Jako gadżeciara kocham także pendrive’y w ciekawych kształtach. Od dawna jednak używam takiego zwykłego, najzwyklejszego. Chyba to się zmieni w najbliższym czasie… No bo sami powiedzcie – czyż pendrive ukryty w gumce do mazania nie jest świetnym pomysłem? Zobaczcie, jak taki DIY pendrive wykonać!

DIY szkolne
źródła zdjęć: 1, 2

Jeśli tak bardzo uwielbiacie ładne rzeczy, że w sklepach z pogardą patrzycie na zwyczajne, jednokolorowe ołówki czy zeszyty, to i tu mam dla Was dwa świetne pomysły. Jednym z nich jest ozdobienie ołówków (lub długopisów) filcowymi postaciami z Mapetów (to tylko, oczywiście, przykład, sami możecie wykombinować takie cuda na podstawie dowolnej bajki), drugim – wykorzystanie washi tapes do oklejenia okładek zeszytów. Jak zrobić filcowe postacie z Mapetów, zobaczcie tutaj!

*

Podobało się? W takim razie polub mnie na fejsbuku i zaobserwuj na bloglovin, aby nie przegapić kolejnych wpisów!