MUZYCZNY SUPERBOHATER #1 ELVIS PRESLEY

Pierwszy wpis z serii Muzyczny Superbohater – najlepsze ciekawostki o Elvisie Presleyu i 10 jego najlepszych piosenek (playlista). Sprawdź i posłuchaj!

NOWY CYKL NA BLOGU!

Jedną z kategorii na moim blogu jest „kultura i sztuka”, ale, cholera, coś z tą kulturą (i to nie tylko kulturą wypowiedzi, hehe) i sztuką bieda. Pojawi się od czasu do czasu recenzja książki i to właściwie tyle. A kategoria sobie leży i się marnuje, biedniutka. Pora to zmienić! Diametralnie!

Wkraczam zatem z buta z nowym cyklem, muzycznym w dodatku (jak sama nazwa wskazuje przecież). Przywitajcie się z Muzycznym Superbohaterem! Jak się pewnie domyślacie, bo bystre z was bestyjki (no dobra, może nie wszyscy, nie owijajmy w bawełnę, komentarze dowodzą, że i jakiś przygłup tu czasem zabłądzi), każdy odcinek serii będzie przedstawiał jedną mniej lub bardziej znaną gwiazdę muzyki. Chciałabym skupić się właśnie przede wszystkim na muzyce, ale co nieco od siebie też by się przydało dodać… Wymyśliłam sobie zatem, że w każdym odcinku będzie zamieszczona playlista z dziesięcioma najlepszymi moim skromnym zdaniem kawałkami danego artysty. A tę playlistę okraszę dziesięcioma ciekawostkami. Na temat tego wybranego artysty, oczywiście.

Jak wybieram artystów do cyklu?

To proste – przedstawiam moich prawdziwych superbohaterów, których muzyka potrafi na mnie działać cuda. Poprawić humor, poruszyć w jakiś sposób, zachęcić do dzikich radosnych harców, gdy niby nie mam siły żyć, wprawić w pożądany nastrój…

ELVIS PRESLEY – 10 NAJLEPSZYCH CIEKAWOSTEK

  1. Elvis od pisania piosenek miał swoich ludzi. Nagrał i wydał aż 130 singli i 70 albumów, ale naprawdę ANI JEDNEJ piosenki nie napisał sam… Cóż, mi to tam nie przeszkadza, nóżka mi mniej od tego nie skacze przy jego muzyce.
  2. Król rock’n’rolla od dziecka marzył o zostaniu aktorem. Choć to kariera muzyczna przyniosła mu światową sławę, swoje marzenie także zrealizował. Zagrał aż w 30 filmach! Niestety, nie w „Ojcu chrzestnym” (a szkoda), do którego też startował ubiegając się o rolę Toma Hagena…
  3. A skoro już o filmach mowa, wyobraźcie sobie, że Elvis odrzucił propozycje zagrania m.in. w „West Side Story”, „Grease” i „Kotce na gorącym blaszanym dachu”!
  4. Poza tym najwidoczniej był on mistrzem wychodzenia ze strefy komfortu i ogarniania swoich słabości, bo – pewnie sobie tego nie wyobrażacie, ale jednak – Elvis był nieśmiały!
  5. Był także bardzo hojny. Nie tylko dla przyjaciół i znajomych, którym kupował cadillaki, ale i dla różnego rodzaju organizacji charytatywnych. Jednocześnie nie starał się o rozgłos z tego powodu, nie budował w ten sposób swojego wizerunku – starał się pomagać z dala od mediów.
  6. Choć wszyscy dobrze znamy wizerunek ciemnowłosego Presleya, jego naturalnym odcieniem włosów był blond! W farbowaniu odrostów był chłopak jednak naprawdę sumienny – poprawiał kolor co 2 tygodnie.
  7. Wiecie, że Forbes publikuje listę najlepiej zarabiających nieżyjących celebrytów? Elvis przez lata był na jej szczycie. Niestety, niedawno wyprzedził go Michael Jackson..
  8. Wzbudzający liczne kontrowersje (pamiętacie, które to były  lata!) swoimi sugestywnymi ruchami na scenie Elvis został w 1968 roku nagrodzony tytułem… człowieka, który dalej najlepszy przykład młodzieży. No tak, skoro nie możesz kogoś pokonać, zaprzyjaźnij się z nim….
  9. „Mam nadzieję, że was nie znudziłem” to ponoć ostatnie słowa króla rock’n’rolla przed śmiercią…
  10. A tuż po jego śmierci (dokładnie tydzień po pogrzebie), wyobraźcie sobie, jakiś psychofan próbował wykraść ciało Presleya z jego rodzinnej krypty! Cóż, ponoć miłość jest silniejsza niż śmierć,…

10 NAJLEPSZYCH PIOSENEK ELVISA

PS. Tylko do końca stycznia (czyli jeszcze ze 2 dni czy jakoś tak) można wypełniać ankietę na temat bloga. Jeśli tego nie zrobiliście dotąd, bardzo proszę o nadrobienie. Puśćcie sobie playlistę z Elvisem, żeby było milej, i jazda!

*

Podobało się? W takim razie polub mnie na fejsbuku i zaobserwuj na bloglovin, aby nie przegapić kolejnych wpisów!