CO SIĘ DZIEJE WE WROCŁAWIU W GRUDNIU?

Grudzień we Wrocławiu zapowiada się ciekawie – będą targi, festiwale, koncerty. Będzie się działo! Sprawdź!

Wszyscy miłośnicy książek z pewnością już zacierają ręce, bo od 3 do 6 grudnia odbędą się Wrocławskie Targi Dobrej Książki, na których prócz możliwości zrobienia wielkich książkowych zakupów, będzie można także między innymi spotkać się z pisarzami, posłuchać prelekcji, wziąć udział w warsztatach.

Bezpłatne warsztaty, koncert i targi rękodzieła – to wszystko na Ręki Dzieła Fest już od 5 do 13 grudnia!

6 grudnia w Pasażu Pokoyhof powinni zjawić się wszyscy fani mody i designu vintage, bo właśnie tego dnia odbędą się Targi Vintage.

Lubicie kino koreańskie? W takim razie na pewno zainteresuje was mały przegląd filmowy Nowe Kino Koreańskie 6-7 grudnia.

Z kolei 10 grudnia na koncercie “Wrocław dla tolerancji i otwartości” będziecie mogli posłuchać dobrej muzyki i jednocześnie zamanifestować swoją niezgodę dla ksenofobii i rasizmu. Organizatorzy zachęcają, by ubrać się na biało-czerwono lub pomarańczowo (ponoć to kolor tolerancji), więc ja na pewno wpadnę w moim stroju Tygryska.

12 grudnia to dzień kolejnej Nocy Nadodrza (mojej dzielni!), podczas której będziecie mogli na przykład przekąsić coś na klatkowym poczęstunku.

Jeśli lubicie rękodzieło, koniecznie odwiedźćcie CRZ Krzywy Komin w weekend 12-13 grudnia – będzie wtedy miał miejsce Kiermasz Rzeczy Dobrze Zaprojektowanych, na którym będziecie mogli zaopatrzyć się m.in. w ubrania, biżuterię, zabawki, ozdoby świąteczne czy kartki.

AKCJE

Świąteczna zbiórka dla zwierzaków z wrocławskiego schroniska 

Marysia chce do domu! – spraw piesełowi świąteczny prezent – podaruj mu dom i miłość.

Vegan Ink – wydziaraj się i wesprzyj Otwarte Klatki.

Cyrk bez zwierząt – podpisz petycję do prezydenta Wrocławia, Rafała Dutkiewicza.

*

UWAGA! Terminarz nie jest jeszcze zamknięty, będzie na bieżąco aktualizowany, gdy tylko dotrą do mnie pogłoski o jakichś ciekawych eventach (jeśli coś wam się o uszy obiło na ten temat, dajcie znać!).

*

Podobało się? W takim razie polub mnie na fejsbuku i zaobserwuj na bloglovin, aby nie przegapić kolejnych wpisów!